Promedica ITS Süreçlerini GetronTrace ile Yönetecek   devamı...

  Bausch and Lomb'un Tercihi GetronTrace  devamı...

  Gilead Getron deneyimini seçti  devamı...

  Getron'da yeni dönem  devamı...

  Medek'in Tercihi GetronTrace  devamı...

  Daiichi Sankyo'nun da tercihi GetronTrace  devamı...

  Amgen de GetronTrace'i seçti  devamı...

  Gripin, İlaç Takip Sistemi’nde yola Getron ile devam edecek  devamı...

  Janssen-Cilag da GetronTrace'i seçti  devamı...

  Teofarma GetronTrace'te karar kıldı  devamı...

Haber Arşivi +    

   Basından Haberlere Gitmek İçin Tıklayınız...

 
 
 
  GetronTrace Nedir?

İlaç Takip Sistemi, T.C. İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan “İlaç Takip Sistemi Yönetmeliği” uyarınca, Türkiye'de piyasaya sürülen ilaçların her birinin tekil olarak izlenebilmesi amacıyla başlatılmıştır. Buna göre her bir ilaç kutusu, üzerine konan karekod (datamatrix) aracılığıyla her noktada rahatlıkla takip edilebilecektir. Bu sayede sahte ilaçların ve kupürlerin önüne geçilmesi, çalıntı ilaçların piyasaya sürülmesinin engellenmesi ve ilaç güvenliğinin arttırılması gibi pek çok hedef gerçekleştirilebilecektir.

GetronTrace, İlaç Takip Sistemi (İTS) kapsamında ortaya çıkan süreçleri uçtan uca yönetmek için geliştirilmiş kapsamlı bir yazılım çözümüdür. GetronTrace, karekod bilgilerinin oluşturulmasından kutu üzerine basılmasına / etiketlenmesine, fason üreticilerden, lojistik firmalarından ya da ithalatçı firmalardan gelen karekod bilgilerinin İlaç Takip Sistemi sistemine aktarılmasından Sağlık Bakanlığı’nın talep ettiği her türlü bildirimin gerçekleştirilmesine kadar sürecin gerektirdiği her türlü ihtiyacı karşılar.

İlaç firmalarının farklı iş ihtiyaçları gözetilerek geliştirilmiş komple bir çözüm olan GetronTrace, esnek ve modüler yapısı sayesinde kurumların iş süreçlerine göre özelleştirebilir.

GetronTrace bu sayede;

iç üretim yapan,
fason üretim yaptıran,
3. parti lojistik firmaları ile çalışan ya da
ürünleri ithal eden

ilaç firmalarının İlaç Takip Sistemi kapsamındaki tüm ihtiyaçlarına cevap verir.

Üstelik GetronTrace, İlaç Takip Sistemi'nin ikinci fazına da şimdiden hazır!

Başta T.C. Sağlık Bakanlığı yönetmelikleri olmak üzere, uluslararası standartlara, yazılım ve donanım regülasyonlarına uygun olan GetronTrace, İlaç Takip Sistemi’nin en etkin şekilde yönetilmesinde çok önemli bir katma değer yaratacaktır.

GetronTrace üç farklı modülden oluşur:

Bildirim Modülü: Trace GateWay (TGW)

Trace GateWay, GetronTrace ürün ailesinin Sağlık Bakanlığı ve 3.parti kurumlarla veri alışverişini sağlayan modülüdür. Bu kapsamda;

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın talep ettiği
      üretim,
      ihracat,
      ithalat,
      üretici satış ve
      deaktivasyon bildirimlerini yapar,
üçüncü parti kurumlarla (depo, lojistik sağlayıcı, fason üreticiler, ihracatçılar vb.) veri      alışverişini gerçekleştirir ve bu kurumlardan gelen karekod bilgilerinin sisteme dahil      edilmesini sağlar.

Trace GateWay hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Üretim ve Kodlama Modülü: Trace Line Controller (TLC)

Trace Line Controller, karekodların oluşturulması ve bu karekod bilgilerinin sisteme dahil edilmesini sağlar. İlaç firmalarının değişik iş ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen Trace Line Controller, endüstriyel üretim bantları, endüstriyel yazıcılar ve etiketleme sistemleri ile entegre çalışarak karekod bilgilerini ilaç kutuları üzerine veya etiketlere basar. Farklı marka ve modelden kodlayıcılar ve karekod okuyucularla entegre olarak çalışabilen Trace Line Controller, doğrulama (OCR, OCV) ve taşıma birim barkodlarını oluşturma gibi üretim fonksiyonlarına sahiptir.

Trace Line Controller hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Grading Modülü: Trace Grading (TGr)

İlaç Takip Sistemi kapsamında ilaç kutuları ya da etiketleri üzerine basılan karekodların verifikasyonunu gerçekleştiren modüldür. Trace Grading, TS EN ISO 15415 uyarınca karekodların kalite kontrolü yapar ve raporlar.

Trace Grading hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.